Registrace Přihlásit se
Měníme název na StarkFaktura.cz Více informací...

Storno faktury

Krásný den,
faktura je pro podnikatele jeden z nejčastěji využívaných dokladů. Vystavit fakturu je jednoduché, obzvlášť, když můžete využít Vyfakturuj.to. Je však možné, že odběratel svoji objednávku zruší či se domluvíte na snížení ceny. V tomto článku se dozvíte informace, jak fakturu stornovat.

Storno faktury u neplátce DPH

Jestliže budete stornovat fakturu, uveďte údaje o odběrateli, dodavateli, údaj k jakému číslu faktury vystavujete storno faktury a důvod storna.

Storno faktury u plátce DPH

Jelikož plátci DPH nemohou faktury stornovat, je potřeba založit opravný daňový doklad. Následující náležitosti dokladu stanovuje Zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty v § 45:

  • označení odběratele a dodavatele,
  • DIČ odběratele a dodavatele,
  • evidenční číslo původního a opravného daňového dokladu,
  • důvod opravy,
  • rozdíl mezi opraveným a původním základem daně,
  • rozdíl mezi opravenou a původní daní,
  • rozdíl mezi opravenou a původní částkou celkem.

V případě opravy základu daně a výše daně plátce do 15 dnů ode dne zjištění skutečností rozhodných pro provedení takové opravy vystaví opravný daňový doklad, pokud měl povinnost vystavit daňový doklad. Pokud plátce neměl povinnost vystavit daňový doklad, provede ve stejné lhůtě opravu v evidenci pro účely daně z přidané hodnoty.

EET

Jestliže chcete stornovat již zaslanou tržbu, zadáte ji stejně akorát se znaménkem mínus.

Veru Pařízková

Autor: Veru Pařízková

Veru pracuje na pozici Produktového specialisty helpdesku v České spořitelně. Ve volném čase se věnuje blogování a točení videí na YouTube. Na blogu StarkFaktura.cz Vám přináší novinky ze světa fakturace.

Komentáře


Pro přidání komentáře se prosím přihlašte.
Přihlášení
Nemáte účet? Registrujte se.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace