Registrace Přihlásit se
Měníme název na StarkFaktura.cz Více informací...

Jednotný registrační formulář

Krásný den, v článku Co je potřeba pro začátek podnikání jsem zmiňovala Jednotný registrační formulář (JFR). V tomto článku Vám jej představím detailněji. V rámci JFR ušetříte vyplňování dokumentů pro živnostenský úřad, finanční úřad, Českou správu sociálního zabezpečení, úřad práce a pro zdravotní pojišťovnu.

JFR jednoduše nahrazuje formuláře, které musí podnikatel před začátkem podnikání a také v průběhu podnikání vyplňovat. Informace, které se dříve musely oznamovat každé instituci zvlášť, se díky JFR sjednotily a vytvořil se přehledný dokument. JFR Vám jednoznačně ušetří čas.

Ministerstvo průmyslu a obchodu spolu s Ministerstvem práce a sociálních věcí a Ministerstvem zdravotnictví vytvořilo JFR pro fyzickou osobu a pro právnickou osobu, který se dá použít pro základní registraci k České správě sociálního zabezpečení, u zdravotní pojišťovny a u úřadu práce. Jestliže budete podávat přihlášku k daňové registraci a budete nahlašovat změny na živnostenských úřadech, které se týkají registračních údajů, je nutné použít tiskopis, který vydalo Ministerstvo financí.

V bodech níže je v závorce uvedená instituce, pro kterou byste dokument vyplňovaly. JFR můžete využít pro:

1. Ohlášení živnosti, žádost o koncesi, oznámení změny, resp. doplnění údajů dle § 49, resp. § 56 živnostenského zákona, žádost o zrušení živnostenského oprávnění, oznámení o zahájení/ukončení provozování živnosti v provozovně, oznámení o přerušení provozování živnosti, oznámení o pokračování v provozování živnosti před uplynutím doby, na kterou bylo provozování živnosti přerušeno (živnostenský úřad).

2. Přihláška k registraci pro fyzické/právnické osoby, přihláška k registraci k dani z přidané hodnoty, přihláška k registraci pro plátcovy pokladny, příloha k přihlášce k registraci, oznámení o změně registračních údajů, žádost o zrušení registrace (finanční úřad).

3. oznámení o zahájení/ukončení samostatné výdělečné činnosti OSVČPřihláška k důchodovému a nemocenskému pojištění OSVČ (Česká správa sociálního zabezpečení).

4. hlášení volného/obsazeného pracovního místa jak pro fyzickou osobu tak právnickou osobu (úřad práce).

5. oznámení pojištěnce/fyzické osoby o zahájení nebo ukončení samostatné výdělečné činnosti (zdravotní pojišťovna).

Důležitou součástí také mohou být přílohy:

Příloha k přihlášce k registraci - Vlastníci právnické osoby, která má sídlo v zahraničí, ale skutečné místo vedení v ČR
Příloha k přihlášce k registraci - Organizační složky obchodního závodu
Příloha – Provozovny
Příloha - předmět podnikání
Příloha - Odpovědný zástupce
Příloha - Statutarní orgán právnická osoba.pdf
Příloha - Statutární orgán
Příloha pro správu sociálního zabezpečení

Když budete chtít oznámit změny vůči všem úřadům, kterých se JRF týká, využijte změnový list

Věřím, že Vám jednotný registrační formulář zefektivní Váš čas a vyplňování dokumentu se stane příjemnější záležitostí.

Veru Pařízková

Autor: Veru Pařízková

Veru pracuje na pozici Produktového specialisty helpdesku v České spořitelně. Ve volném čase se věnuje blogování a točení videí na YouTube. Na blogu StarkFaktura.cz Vám přináší novinky ze světa fakturace.

Komentáře


Pro přidání komentáře se prosím přihlašte.
Přihlášení
Nemáte účet? Registrujte se.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace