Registrace Přihlásit se
Měníme název na StarkFaktura.cz Více informací...

Číslování faktur

Krásný den,
v článku o povinných údajích na faktuře jsem nezapomněla zmínit pořadové číslo dokladu, které je velmi důležité. V tomto článku se dozvíte, jak můžete faktury číslovat.

Nejlepší způsob číslování faktur je takový, kdy každý následující doklad má o jedno číslo více než doklad předchozí, klasicky faktura č. 1, faktura č. 2, faktura č. 3 a můžete do číslování např. přidat i rok např. VF2018001. Záleží na Vás jaký způsob číslování si zvolíte. Je důležité, aby číslování mělo stále stejný tvar. Číslování faktur může obsahovat také textové řetězce či různé kombinace čísel i znaky, jako jsou lomítka, pomlčky. Vyfakturuj.to Vám vlastní způsob číslování faktur umožňuje.

Pokud máte fakturaci rozdělenou specifickým způsobem např. faktury pro fyzické osoby, faktury pro právnické osoby, podle států EU, států třetí země, tak si můžete pro každou oblast zvolit odlišné číslování faktur.

Hlavní výhoda fakturace přes Vyfakturuj.to je ta, že máte číslování faktur nastavené a tak se Vám nemůže stát, že byste na nějakou fakturu zapomněli či zvolili chybné číslování. Kdežto u ručního zaznamenávání může dojít k omylu. Pokud byste chybu udělali, je důležité ji opravit příslušným dokladem, který chybu potvrzuje. Není taky vhodné faktury z jakéhokoliv důvodu mazat, aby nedocházelo k podezření nekalých praktik.

Pokud budete využívat na fakturaci Vyfakturuj.to, můžete si vybrat z přednastavených číslování nebo si vytvořit vlastní formát číslování (vlastní text, volba časového hlediska rok – měsíc – den, ..). Žádný předpis číslování faktur neurčuje, proto je opravdu pouze na Vás, jaký formát Vám bude vyhovovat. V našem systému je princip číslování velmi jednoduchý a uživatelsky přívětivý, proto neváhejte a vyzkoušejte si číslování faktur s Vyfakturuj.to.

Mějte se báječně

Veru Pařízková

Autor: Veru Pařízková

Veru pracuje na pozici Produktového specialisty helpdesku v České spořitelně. Ve volném čase se věnuje blogování a točení videí na YouTube. Na blogu StarkFaktura.cz Vám přináší novinky ze světa fakturace.

Komentáře


Pro přidání komentáře se prosím přihlašte.
Přihlášení
Nemáte účet? Registrujte se.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace